Materac może być rozwiązaniem jakie umożliwi Nam nie tylko komfortowy sen, ale również rozwiązanie coraz częściej występujących problemów ze snem i bólem kręgosłupa.

Zadbaj o swój kręgosłup

Jedno z chińskich przysłowie mówi:

Masz tyle lat ile twój kręgosłup

Okazuje się to często być stwierdzeniem jak najbardziej prawdziwym ze względu na coraz częściej występujące problemy właśnie z kręgosłupem – bóle, odrętwienia kończyn, zmęczenie. Te symptomy pokazują, jak łatwo przemęczamy nasz kręgosłup nie dbając o niego.

Zobaczmy jak często wygląda tryb życia współczesnego człowieka – praca siedząca, podróże na siedząco, ciężkie zakupy i niewygodne łóżko z materacem. Powstaje pytanie kiedy mięśnie kręgosłupa mają odpocząć?

Zadbaj o materac do spania

Dla dobra kręgosłupa warto zainwestować w odpowiedni, wygodny materac piankowy lub kieszeniowy. Z obserwacji naukowców wynika, że w pozycji leżącej spędzamy około 7 godzin w ciągu doby (średnio). Sposób spędzania czasu wolnego w tej pozycji jest również odmienny. Pamiętajmy wybierając materac dla dziecka że śpią one dłużej i potrzebują komfortowego snu dla prawidłowego rozwoju.

Częstym odpoczynkiem   w pozycji leżącej jest sen. To podczas snu kręgosłup ma najlepszą okazję do regenereacji i odpoczynku. Aby mógł to wykonać konieczne będzie zakup odpowiedniego materaca piankowego lub materac kieszeniowy – w zależności od preferencji i zasobności portfela.

Z czego składa się idealny materac Wrocław?

Materac w zależności od typu jaki weźmiemy pod lupę może składać się z różnorodnych elementów – między innymi ze sprężyn (w przypadku starego typu materacy sprężynowych), gąbki, piankowe materace poliuretanowe. Dostępne są również w Wrocławskich sklepach materace lateksowe.

Materace sprężynowe a bóle pleców.

Stosunkowo łatwo możemy powiązać bóle pleców oraz kręgosłupa i permanentne zmęczenie z rodzajem materaca na jakim śpimy. Materace sprężynowe, często stosowane w starych konstrukcjach łóżek są częstą przyczyną pogarszającego się stanu kręgosłupa i nawracających bólów plecy.

Materac sprężynowy, nawet jeżeli jest stosunkowo nowy ma tendencje do dużej twardości. Metal z którego wykonane są sprężyny nie odginają się w sposób naturalny, oraz wywołują nienaturalne ułożenie śpiącego na materacu człowieka.

Efekt spania na materacu sprężynowym

– biodra i ramiona podczas snu idą w górę, kręgosłup jest wygięty co powoduje poranne bóle kręgosłupa.

– powiedział dla programu Kierunek Zdrowie Krzysztof Kurna z firmy KEK Sp. z o.o. Kolejnym ważnym elementem, o którym często zapominamy jest izolacja termiczna. Sprężyny jako metal będą pobierać ciepło z powierzchni materaca sprężynowego i promieniować na zewnątrz powodując wychładzanie organizmu pomimo przykrycia kołdrą. W przyszłości taki materac Wrocław może sprzyjać reumatyzmowi.

Sprężyny bonelowe a sprężyny kieszeniowe

W ostatnich latach osoby wymieniające materac najczęściej spotykały się z niedrogimi produktami takimi jak materace z gąbki lub materace kieszeniowe.

  • Materace gąbkowe są niskiej jakości, bardzo trudno wykonują swoje zobowiązania względem komfortu użytkownika. Szczególnie trudne tutaj będzie ocena jakości materaca z gąbki – kruszy się a ciało osoby która na nim śpi będzie się zapadać w głąb.
  • Materace kieszeniowe starego typu, skonstruowane były z sprężyn niż bonelowych – zamkniętych w kieszeniach tekturowych i papierowych. Tego typu konstrukcje wciąż jednak opierają się na słabej izolacji termicznej materaca.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>