Dla każdego z nas sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu lub mieszkaniu. To w niej możemy w końcu odpocząć po ciężkim dniu pracy i oddać się czystemu odpoczynkowi. Aby jednak znacznie umilić sobie takie chwile, zainwestujmy w specjalne materace Wrocław.

Materace dostępne i cenne

Wrocławskie materace dostaniemy je już w naprawdę wielu sklepach na terenie miasta Wrocław. Oczywiście za taki porządny materac trzeba będzie trochę zapłacić. Cena materacy jest stosunkowo duża dla osób, które nie są domatorami i nie interesują się na co dzień informacjami dotyczącymi wyposażenia mieszkania. Osoby które interesują się programami wnętrzarskimi typu Domo+ nie powinny być szczególnie zaskoczone, tym, że ceny podstawowych modeli materacy sypialnych zaczynają się w dolnych granicach 400zł przy typowo „marketowym” dość dobrym materacu kieszeniowym. Na materacach piankowych Wrocław nie da się praktycznie oszczędzać. Każda złotówka którą będziemy chcieli uciłać odbije się na komforcie naszego snu i jakości wybieranego produktu.

Nie oszczędzaj na materacu

Nie oszczędzajmy jednak na produkcie jakim jest materac. Porządny, markowy materac piankowy posłuży nam przez długie lata i zapewni idealny komfort podczas każdego odpoczynku. Dobierając odpowiednią twardość oraz wielkość materaca, dopasowując go jednocześnie do Naszych warunków fizycznych, skrzyni w której umiejscowimy materac piankowy. Sprawdźmy więc twardość materaca i dopasujmy ją do naszych upodobań.

Jak odczytać twardość materaca?

Dla odpowiedniego wyboru materaca warto będzie zapoznać się z odpowiednimi informacjami i poradami służącymi odpowiedniemu doborowi materacy. Przede wszystkim należy sprawdzić twardość materaca.

Wyróżniane są poszczególne poziomy twardości materacy:

 • Skala twardości materacy Hilding:
  1. Poziom bardzo twardy
  2. Poziom twardy
  3. Poziom średni
  4. Poziom miękki
 • Skala twardości Hevea:
  1. Poziom H2
  2. Poziom H3
  3. Poziom H4
 • Skala twardości materacy JanPol określa się w skali 1 do 10, gdzie im wyższa cyfra tym materac twardszy

Po zakupie materaca

Zakup odpowiedniego materaca biorąc po uwagę poziom twardości, oraz rozmiary to początek Naszej przygody. Czasami zdarza się, że zakup nie odpowiada Naszym potrzebom, wtedy możemy nieużywany, tudzież nierozpakowany materac oddać lub wymienić. Mamy takie prawo w wielu salonach sprzedaży materacy, należy przed zakupem upewnić się u sprzedawcy odnośnie szczegółowych warunków.

Twardość materaca nie załatwia sprawy – zadbaj o higienę snu

W końcu sen i odpoczynek mają być dla nas po prostu przyjemne. Następnie umieśćmy swój materac na wygodnym łóżku. Dzięki temu przygotujemy sobie idealny kącik do spania oraz odpoczynku. Pamiętajmy więc, że łóżko i nowy materac ma nam służyć głównie do snu. Nie jedzmy na nim i nie czytajmy. Traktujmy to miejsce jako kącik do czystego odpoczynku po naprawdę ciężkim dniu pracy i wykonywania trudnych zadań.
Zobacz na poniższym filmie przykładowe rozwiązanie dla osób lubiących twarde materace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>