Salon jest w większości miejsc miejscem, w którym toczy się całe życie domowników. Tam przyjmują gości, spędzają czas na oglądaniu filmów, a także odpakowują świąteczne prezenty. Jak go stylowo urządzić i jakie dekoracje wybrać?

Wygoda w salonie. Jak o nią zadbać?

Salon powinien być niezwykle wygodą przestrzenią, oczywiście nie chodzi nam tu o wygodę na miarę sypialnianego łoża, które aż zaprasza żeby się w nim położyć, a o pewien komfort, który pozwoli nam spędzać tam wiele godzin dzienne.

Obszerny narożnik

W salonie potrzeba wiele miejsc siedzących. Warto wobec tego wybrać funkcjonalny i wygodny narożnik, który pomieści wszystkich naszych przyjaciół. Najlepiej skupić się na gładkich tkaninach tapicerskich, które pozwolą nam natomiast zaszaleć z poduszkami.

Duża ilość poduszek

Duży narożnik potrzebuje wielu poduszek. Oczywiście ich ilość powinna być proporcjonalna do wielkości. Dobierając poduszki warto łączyć różne tekstury oraz różne odcienie tego samego koloru. Pamiętajmy także o kontrastujących akcentach i dobraniu poduszek do reszty akcesoriów.

Puf dekoracyjny

Dekoracyjne pufy mogą wyglądać ciekawie w wielu wnętrzach. Nie muszą być kojarzone z eklektycznym stylem. Mogą pomóc stworzyć ciepłą atmosferę. Poduszki mogą mieć bardziej plecioną strukturę albo gładką welurową.

Huśtawki

Huśtawki nie muszą być kojarzone z przestrzenią na zewnątrz. Oprócz tego, że możemy spotkać je na tarasie czy werandzie część przeznaczona jest do domów. Mogą one wyglądać dobrze zwłaszcza w salonach z wysokimi sufitami. Takie huśtawki możecie kupić na stronie https://www.millihome.pl/pl/c/Hustawki-i-hamaki/111.

Puchaty dywan

Nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu podłogi. Warto zdecydować się na dywan. Może być puchaty lub klasyczny do wnętrz nawiązujących do stylów minionej epoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>