Wybór odpowiedniego materaca nie jest błahostką. W końcu od niego zależy komfort naszego snu, który z kolei przekłada się na nasze codzienne funkcjonowanie i oczywiście na zdrowie. Istnieje wiele rodzajów materacy w tym te z warstwą lateksową i termoplastyczną. Którą z nich lepiej wybrać? Dla kogo sprawdzi się materac termoplastyczny, a dla kogo lateksowy? Przeczytajcie koniecznie.

Materac termoplastyczny – czym się charakteryzuje?

Materac termoplastyczny wykonany jest z pianki tzw. memory viso. Technologia wykonywania tego materiału pochodzi rodem z NASA. Wynalazek ten został opracowany, żeby zniwelować przeciążenia na statku podczas pierwszej podróży na księżyc. ‘Memory foarm’ została opracowana w połowie lat 60 w laboratorium NASA. W latach 90 rozpoczęto ten materiał wykorzystywać do produkcji materacy.

Materac termoplastyczny, jak sama nazwa wskazuje reaguje na ciepło i nacisk. W miejscu, na który jest nacisk materac ugina się powoli. Bardzo powoli również wstaje. Dla niektórych może być to kłopotliwe. Zwłaszcza dla osób często zmieniających pozycje w trakcie snu. Pianka w miejscu odkształcenia nie zdąża niekiedy „wstać” i śpiący może turlać się w stronę wgłębienia, w którym pianka nie zdążyła się na nowo rozprężyć.

Materac termoplastyczny – dla kogo?

Materac termoplastyczy sprawdzi się u młodzieży w fazie intensywnego wzrostu, kiedy to stawy i kości są bardzo obciążone. Taki materac bardzo dobrze podtrzymuje ciało i dopasowuje się do jego kształtu. Jest to cenne również dla osób z problemami z krążeniem. Materac nie powoduje nacisku na żadne partie ciała, nie utrudniając krążenia i nie przeciążając stawów. Materac tego typu znajdziecie w sklepie Common pod adresem: https://common.sklep.pl/6-materace-termoplastyczne

Materac lateksowy – charakterystyka

Lateks jest materiałem naturalnym. Najlepszą z jego właściwości jest ta pozwalająca na naturalną wentylację materaca. Wpływa to na to, że spiąć na takim materacu nigdy nie przegrzewamy się. Co ma niestety miejsce w przypadku materacy termoplastycznych. Nie poleca się ich osobą, które przegrzewają się w nocy. Materac lateksowy jest idealny latem, gdy nie chcemy zanurzać się w materacu.

Idealnym rozwiązaniem dla wielu osób okazuje się materac z jednej strony lateksowy a z drugiej termoplastyczny. W chłodniejszych miesiącach śpimy wtedy na stronie z pianką termoplastyczną, a w chłodniejsze na lateksowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>