materac w sypialni

Jeśli trafiłeś na tą stronę, to zapewne chcesz kupić odpowiedni materac piankowy, który będzie służył Ci przez lata. Z racji na dużą ilość firm, producentów i miejsc gdzie można je kupić możesz mieć problem z wyborem. Dlatego właśnie stworzyliśmy kompletny poradnik na temat materacy piankowych który Ci w tym pomoże. Materace piankowe są jednymi z pierwszych rodzajów, które pojawiły się na rynku. Posiadają całkowicie inne właściwości niż rodzaje materacy, które pojawiły się później takie jak materace sprężynowe, materace kieszeniowe, materace lateksowe, materace termoplastyczne czy materace nawierzchniowe.

Dla kogo materac piankowy jest odpowiedni?

Osoby, które lubią gdy ich materac generuje dużo ciepła oraz otula całe ich ciało, będą z pewnością zadowolone z tego rodzaju materaca. Kiedyś materace z pianki były opisywane jako niezbyt zdrowe dla naszego kręgosłupa i ogólnie całego ciała. Po prostu nie były wstanie wygenerować odpowiedniego wsparcia dla naszej postury. Teraz na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów materacy piankowych, które nie dość, że są bardzo miękkie w odczuciu, to posiadają również siedem stref twardości, dzięki czemu możemy zadbać także o nasz kręgosłup. Przykładem materaca piankowego jest IDA producenta Common https://common.sklep.pl/materace-piankowe/169-materac-piankowy-160×200-ida-0590292195045.html

Czym charakteryzuje się dobry materac z pianki?

Dobre materace piankowe przede wszystkim posiadają więcej niż jedną warstwę wewnętrzną. Zazwyczaj występujące połączenia, które dobrze się komponują to pianka lateksowa lub pianka wysokoelastyczna. Dzięki warstwie lateksu, nasz materac lepiej utrzymuje się w czystości i higienie, a dzięki piance wysokoelastycznej mamy odpowiednie wsparcie dla naszego ciała. Ranking materacy zawiera tylko i wyłącznie materace z dwóch i trzech warstw pianki bądź innych materiałów.

Kolejnym aspektem jest 7-strefowa twardość materaca. Gdy materac jej nie ma to nasze nogi, miednica, kręgosłup i kark nie mają prawidłowego wsparcia przez co śpimy w pozycji, która powoduje że nasz kręgosłup jest skrzywiony co może w przyszłości powodować problemy zdrowotne.