Wnętrza naszych domów i mieszkań są silnie powiązane z naszymi indywidualnymi potrzebami, osobowością. Są dokładnie takie, w jakich czujemy się dobrze. Na pewno każdy mocno zwraca uwagę na estetykę wykończenia i wystroju, ale także na to, aby mieszkanie było po prostu bardzo komfortowe i funkcjonalne. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć pledy wełniane, jako przykład interesującego wyposażenia salonów i sypialni nadając im ekskluzywnego charakteru.

pled wełniany

Pledy z naturalnej wełny

Pledy wełniane powinny być wykonane z naturalnych materiałów takich jak wełna. Gruby splot włókien umożliwia uzyskanie produktu bardzo przyjemnego w dotyku i bardzo ładnie wyglądającego. I o to właśnie chodzi w ładnych i klimatycznych wnętrzach, aby produkty oprócz swojej użyteczności posiadały także walory ozdobne.

Pledy z wełny merynosowej

Ten rodzaj wełny jest bardzo szlachetny i ceniony. Posiada ciekawe właściwości, które idealnie pasują do tego rodzaju tekstyliów domowych. W zimne dni, pled wełniany z wełny merynosowej pozwoli ogrzać się i jest bardzo przyjemny w dotyku. Nie oznacza to, że latem w upalne dni pled trzeba odstawić. Wręcz przeciwnie, kiedy jest ciepło, pledem możemy ochłodzić swoją skórę. Świadczy to o jego niesamowitej uniwersalności.

wełna merynosowa

Kiedy korzystamy z pledów?

Odpoczynek w sypialni czy w salonie, podczas oglądania telewizji czy czytania książki jest bardzo dobrą okazją na to, aby okryć się pledem i czuć wysoki komfort i optymalną temperaturę. Miękkie i przyjemne w dotyku nie podrażniają skóry, a naturalne materiały pozwalają jej swobodnie oddychać. Pledy sprawdzą się także idealnie w ogrodzie. Umożliwią ochronić się przed wiatrem podczas dłuższych spotkań poza wnętrzami swojego domu. Pledy są bardzo lubiane także przez dzieci, które można uchronić przed przewiewem w domu.

Charakterystyka pledu wełnianego

Wykonanie pledu z wełny merynosowej będzie także oznaczało bezpieczeństwo dla alergików. Włókna, w których znajduje się keratyna pozostają nieprzyjaznym środowiskiem dla rozwoju bakterii i roztoczy. Czesankowa wełna podnosi komfort używania pledu, nadając mu bardzo dużej miękkości.